هارد؛ قیمت انواع هارد کامپیوتر پلازا دیجیتال

همچنین این مجموعه ایزوله ، از سایز نسبتا بزرگی نیز برخوردار است . شاید از نقاط ضعف هارددیسک ها بتوان به سرعت پایین ، سایز بزرگ و مقاوت کم در برابر ضربه و … اشاره کرد ؛ اما اگر هنوز به دنبال حافظه پرظرفیت برای مصارف عمومی و خانگی هستید ، استفاده از هارد دیسک کامپیوتر قطعا گزینه مناسبی خواهد بود .

  • این یک برنامه پشتیبان گیری حرفه ای است که می تواند برای تهیه نسخه پشتیبان از سیستم عامل ، دیسک ، پارتیشن ، پرونده و پوشه مورد استفاده قرار گیرد.
  • در ادامه با شما هستیم تا مفهوم هر یک از این اینترفیس های هارد درایو را توضیح دهیم و مزایا و معایب هر یک را برشماریم.
  • SSD یا دیسک حالت جامد است که می‌تواند اطلاعات را به صورت مستقیم و با سرعت بسیار زیادی حفظ و نگهداری کند.
  • با پیشرفت فناوری و نیاز روز افزون به سرعت بالاتر انتقال اطلاعات ، موارد استفاده از هارد دیسک HDD صرفا به سیستم های خانگی و اداری محدود شده و حافظه های پرسرعت SSD جایگزین آنها شدند .
  • قیمت هارد IBM بسیار گران بود و تنها امکان ذخیره سازی پنج مگابایت اطلاعات را داشت.
  • البته اگر شما به حافظه‌ی ذخیره‌سازی پرسرعتی نیاز دارید و نمی‌خواهید که هزینه‌ی بیشتری صرف کنید، می‌توانید از هارد دیسک‌های هیبریدی موجود در بازار استفاده کنید.

بخشی از ظرفیت هارد برای OS System  Reserve شامل آدرس دهی و جدول پارتیشن بندی و … است. MBTF چیست؟ MBTF فاصله زمانی بین خرابی اول تا زمانی که انتظار می‌رود برای بار دوم SSD در حال کار خراب شود، است. این نرم افزار پشتیبان نسخه آزمایشی را ارائه می دهد که به مدت 30 روز نسخه آزمایشی رایگان برای همه ویژگی های پشتیبان فراهم می کند.

Seagate SkyHawk 8TB Surveillance HDD

نسخه‌ای که به شما معرفی کردیم، ۱ ترابایتی است، اما ظرفیت‌های بالاتری از این مدل را نیز برحسب نیاز می‌توانید داشته باشید. سرعت چرخش آن برحسب IntelliPower خواهد بود و می‌توانید آن را در سیستم‌های نظارتی، به‌صورت مداوم و ۲۴ ساعت شبانه روز مورد استفاده قرار دهید. یک دیسک سخت اطلاعات را روی یک یا چند مینی دیسک مدور تخت که صفحه نامیده می‌شوند ذخیره می‌کند. صفحات بر روی یک محور استوار می‌شوند و در حالی که در بین هر صفحه یک جداکننده یا اسپیسر و در انتهای پایینی آن محور موتور قرار دارد.

هارد اینترنال وسترن دیجیتال مدل WD-AV-GP WD5000AVDS ظرفیت 500 گیگابایت

حافظه‌های فلش NAND توسط کنترلری که روی صفحه مدار قرار گرفته اطلاعات را نوشته یا می‌خوانند. با این حال ، SSD (درایو حالت جامد) به طور فزاینده ای جایگزین HDD کلاسیک می شود زیرا دارای مزایای انکارناپذیری است (با دوام تر ، بدون قطعات متحرک و غیره). اما مراقب باشید ، با وجود مزایای فراوان ، خرید SSD همیشه بهترین راه حل نیست و همه چیز به آن چه شما دنبال آن هستید بستگی دارد. با فناوری رابط استاندارد ، 7 تا 15 دستگاه مجاز به اتصال به یک مادربرد هستند . اگرچه به طور کلی اعتقاد بر این است که SCSI منسوخ شده است ، اما SCSI را هنوز هم می توان در بعضی از کامپیوتر های سطح پایین یافت.

از دیگر قابلیت هارد اینترنال سیگیت SkyHawk می‌توانیم به پشتیبانی از ATA اشاره کنیم که در کمتر برندی دیده بودیم. این هارد در برابر رطوبت و دمای بالا مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد. بنابراین عملکرد هارد در فصول سال دچار بالا و پایین نشده و همواره شاهد سرعت بالا رد و بدل شدن اطلاعات در آن خواهید بود. این محصول از سنسورهای ارتعاشی RV استفاده می‌کند که مختص خود سیگیت بوده و همواره در هاردهای این برند شاهد آن بودیم. هارد وسترین دیجیتال Purple طراحی مشابهی با دیگر محصولات این برند دارد و اطلاعات تکمیلی آن در برچسب مخصوصی درج شده است. از مزایای جذاب این هارد می‌توانیم به تکنواوژی AllFrame اشاره کنیم که روند خواندن اطلاعات را بهبود بخشیده و افت فریم آن‌ها را برطرف می‌کند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار