نکات آرایشی – چگونه از کوتیکول های خود مراقبت کنید


کوتیکول لایه ای از پوست شفاف است که در بالا و اطراف پایه ناخن انگشت یا پا قرار دارد. این یک هدف بسیار مهم است – محافظت از ناخن ها در برابر باکتری ها هنگامی که از ریشه ناخن رشد می کنند. ناحیه کوتیکول کاملاً ظریف است و برای حفظ ناخن های سالم و بدون باکتری نیاز به مراقبت دارد.

در اینجا چند نکته مهم وجود دارد که به شما کمک می کند مراقبت من، از کوتیکول های خود داشته باشید.

نکته: آنها را تمیز نگه دارید

تمیز نگه داشتن کوتیکول از عفونت جلوگیری می کند. کافی است هفته ای یک بار ناخن های انگشتان دست و پا را به مدت 5 تا 10 دقیقه در آب گرم و صابون قرار دهید. این به نرم شدن کوتیکول ها و تمیز ، ناخن های شما کمک می کند.

نکته: کوتیکول های خود را نبرید

متخصصان سال ها این را توصیه می کنند، اما برخی از سالن های ناخن هنوز آن را انجام می دهند. بله، کوتیکول ها بافت مرده ای هستند، اما ب، آنها به طور کامل ناخن ها و پوست اطراف آنها را در معرض باکتری قرار می دهد که می تواند منجر به عفونت شود. ب، کوتیکول‌ها همچنین می‌تواند منجر به مشکلات ناخن مانند برجستگی، خطوط سفید و لکه‌های سفید شود. دفعه بعد از تکنسین خود بخواهید به جای ب، کوتیکول های شما را به عقب براند. اگر می‌خواهید این کار را در خانه انجام دهید، از چوب پرتقال ک،یک استفاده کنید، اما مطمئن شوید که از قبل کوتیکول‌ها را نرم کرده‌اید. اگر وقت ندارید، کافی است در پایان دوش بعدی، آنها را به آرامی با انگشتان خود به عقب فشار دهید. به یاد داشته باشید که ملایم باشید و زیاد فشار نیاورید.

سعی کنید: میله های کوتیکول م،کور را امتحان کنید

روغن کوتیکول ویتامین E سالی هانسن

نکته: ناحیه کوتیکول را مرطوب کنید

ناحیه اطراف ناخن ما ممکن است خشک یا آسیب ببیند، زیرا ناخن ظریفی است. کوتیکول ها می توانند پوسته پوسته شوند، پوسته پوسته شوند یا ، بخورند و روغن ها می توانند به تغذیه آنها کمک کنند. اگر عادت به استفاده روزانه از روغن کوتیکول را در خود ایجاد کنید، به زودی متوجه پیشرفت های بزرگ نه تنها در کوتیکول بلکه در کل ناخن خود نیز خواهید شد. کوتیکول های خشک دقیقا مانند پوست خشک هستند و به رطوبت نیاز دارند. پس از استفاده از ، صورت، به سادگی آنچه را که باقی مانده به کوتیکول های خود ،ید. روغن و پمادهای کوتیکول ممکن است در روز کاربردی نباشند، اما اگر می‌خواهید درمان‌های سنگین‌تر را برای شب رها کنید، هرگونه لوسیون یا ، دست با جذب سریع می‌تواند رطوبت شما را کمی بیشتر نگه دارد.

امتحان کنید: سالی هانسن ویتامین E ناخن و روغن کوتیکول

سوهان ناخن Tweezerman

نکته: ناخن های خود را سالم نگه دارید

برای داشتن م،کور بی عیب و نقص نیازی نیست هر هفته به سالن مراجعه کنید. فقط چند مرحله برای داشتن ناخن های سالم وجود دارد که می تو،د در خانه دنبال کنید. به سادگی آنها را مرتباً کوتاه کنید، از سوهان ناخن برای صاف ، لبه‌ها استفاده کنید، هر شب آنها را مرطوب کنید و در صورت امکان از لاک‌ها و پاک‌کننده‌های ناخن خشن فاصله بگیرید. آنها می توانند ناخن ها را خشک کرده، آنها را زرد و ساختار آنها را ضعیف کنند. اطمینان حاصل کنید که از سالن‌های ناخن که فقط با تکنسین‌های دارای مجوز کار می‌کنند و ابزار آنها استریل می‌شوند، قبل از انجام ناخن‌هایتان، بازدید کنید، این برای سلامتی شما مهم است.

امتحان کنید: Tweezerman Neon Buff & Shine Block

درمان ناخن سالی هانسن

نکته: از ناخن های خود با پوشش پایه محافظت کنید

نکته این مرحله این است که از لک شدن ناخن‌ها خودداری کنید و لاک ناخن‌تان را طول،‌تر کنید، اما امروزه بسیاری از بیس کت‌ها خاصیت آبرس، و تقویت‌کنندگی دارند تا آسیب را به حداقل برسانند. یا برای تاثیر بیشتر، سفت کننده ناخن را امتحان کنید!

امتحان کنید: سالی هنسن نایل رهابی

نکته: از ناخن های اکریلیک و ژل دوری کنید

آنها به دلیل طول عمرشان بسیار راحت هستند اما در نهایت برای ناخن ها و کوتیکول ها بسیار خشک می شوند. اگر واقعاً نمی تو،د بدون آنها باشید، حداقل سعی کنید از آنها کمی کمتر استفاده کنید و اجازه دهید ناخن ها و کوتیکول های شما بین جلسات به درستی بهبود یابند.

،ید این پست:

چوب کوتیکول م،کور

سالی هانسن ویتامین E ناخن و روغن کوتیکول

بلوک نئون باف و شاین توئیزرمن

درمان ناخن سالی هانسن

داستان از: Dessie Merts،g

تصاویر: عرضه شده (Tweezerman، Sally Hansen)


منبع: https://makeuptips.di،al/post/190132945853